По-перше, ми всі точно знаємо, що можна не мати ідеальну шкіру або волосся, як у рекламі, і все одно класно почуватися. Але, якщо ми тут усі зібралися, значить косметика і догляд за собою все ж таки не останні пункти в списку наших інтересів.

Так як все ж таки зрозуміти, чи працює косметика і коли можна чекати результати?
У середньому, особливо якщо ми говоримо про органічні засоби, видимий ефект вже точно можна спостерігати через 10-15 днів регулярного застосування. Але, важливо пам’ятати що:

- є групи інгредієнтів, яким необхідно більше часу, щоб розкрити свій потенціал, наприклад, пептиди або ретинол - щоб вони проявилися на максимальних налаштуваннях потрібно від 8 до 16 тижнів. Але воно того варте.

- важливо дати засобу можливість проявитись. Наприклад, якщо ти використовуєш новий крем, але при цьому не очищаєш шкіру якісно - швидше за все ефекту не буде або він буде дуже слабкий, теж стосується пари сульфат шампунь + органічна маска або кондиціонер. Так не спрацює.

Як зрозуміти, що косметика таки працює?

- якщо це якісний продукт, який підібраний у відповідності з твоїм типом шкіри/волосся - ти точно помітиш, що загальний стан покращується. Так, можливо, у тебе все ще трапляються рідкісні висипання на шкірі, але в іншому ти точно бачиш зміни на краще.

- важливо розуміти, що косметика не може наприклад, змінити структуру твого волосся. Якщо воно пухнасте і хвилясте, то така його природа, але з якісним доглядом волосся точно стане більш живими і красивими.

- також косметика ніяк не змінить те, що перед менструацією можуть з’являтися запалення на обличчі, а шкіра стає більш жирною, але ти точно помітиш, що запалення швидше проходять, а в решту часу практично не з’являються.

Найважливіше, як завжди, підібрати те, що підходить саме тобі, дотримуватися рекомендацій щодо застосування та отримувати від цього задоволення.