Можна довго сперечатись про ефективність сонцезахисних засобів (не дивлячись на велику кількість наукових доказів) чи взагалі прийняти рішення його не використовувати, а можна один раз спробувати і зрозуміти, що це дійсно працює.

Сьогодні розповімо вам основні причини, чому не варто нехтувати захистом від сонечка:

- Зберегти молодість та еластичність шкіри. Ультрафіолет стимулює появу вільних радикалів, які у свою чергу прискорюють руйнування колагену та еластину, або кажучи простою мовою – шкіра швидше втрачає еластичність та пружність, швидше з’являються зморшки та заломи. Крім того, сонячні ванни сушать шкіру, тому слід використовувати санскрін без вмісту етилового спирту (аерозолі зазвичай ), а після пляжного відпочинку супер важливо використовувати засоби зі зволожуючим ефектом.

- Пігментація. Не дуже приємна історія, особливо з огляду на те, що з’являтися вона може не тільки від сонця, але також через гормональні стрибки та стрес. Так що якщо ми можемо хоч якось на це вплинути, використовуючи просто санскрін – однозначно варто це робити. Також, якщо ти схильна до пігментації, важливо включити у свій догляд засоби з вітамінами А (ретинол), С, ніацинамідом та регулярні пілінги, що підходять тобі за інтенсивністю та принципом дії.

- Сонячні опіки. Червона шкіра та смужки від купальника - майже такі ж ознаки літа, як кукурудза та черешня, але на відміну від другого та третього, взагалі не приносять задоволення. Щоб вберегти шкіру від опіків, не засмагай в обідню пору та використовуй санскріни від 30 і вище. Якщо опік все ж таки стався, запам’ятай - сметана та жирний крем - не бро, найближчі години після опіку краще використовувати охолоджуючі зволожуючі заспокійливі гелеві продукти (гель алое, гіалуронова кислота, без етилового спирту), а вже через добу переходити на засоби, що загоюють, наприклад, пантенол, бепантен чи подібні.

- Запалення. Так, невеликий сонячний парадокс: ультрафіолет у невеликих дозах дуже корисний для шкіри, схильної до запалень, але надто багато ультрафіолету - навпаки, стимулюють їх ще більше. Особливо це стосується шкіри, схильної до куперозу, розацеа та підвищеної чутливості. Доречі, якщо твоя шкіра схильна до запалень та тебе може обсипати навіть від де дуже приємного погляду, і через це ти ніяк не підбереш собі санскрін - спробуй засіб тільки на мінеральних фільтрах та без силікону та нафти, він не тількі дасть шкірі дихати, та також мінеральні фільтри, на відміну від хімічних - абсолютне нейтральні по відношенню до шкіри.

- Також, не варто забувати, що захист шкіри від сонця - це профілактика онкологічних захворювань, а ми маємо ставитися до свого здоровʼя з усією відповідальністю та турботою.