Після 30-35-ти років ми починаємо помічати перші вікові зміни: обличчя стає менш пружним, з’являються зморшки, волосся тьмяніє, а енергії здається трохи менше. І хоча здається, що рішення криється у в магазинах косметики та кабінетах косметологів, один з найефективніших anti-age інструментів знаходиться зовсім не там, а в спортзалі.

Так, мова про силові тренування.
 



Що таке силовий тренінг і чому він важливий після 30?

Пiсля 30-ти в органiзмi знижується вироблення колагену, гормонiв росту, естрогену i тестостерону — тобто всiх тiлесних факторiв, якi вiдповiдають за пружнiсть шкiри, рiст волосся та пiдтягнутiсть тiла. Саме регулярне навантаження на м’язи стимулює гормональну активнiсть та активує гени довголiття.
 



Силовi тренування i гормони

Тренування з вагами збiльшують вироблення тестостерону, гормону росту та ендорфiнiв. Це покращує вiдновлення клiтин, сприяє пiдтягнутостi шкiри, швидшiй регенерацiї пiсля запалень та навiть покращує сон.

Особливо цiкаво: збалансоване пiдвищення тестостерону у жiнок сприяє стимуляцiї росту волосся, нормалiзацiї настрою та стабiлiзацiї ваги.
 



Як це впливає на шкіру?

Силовi вправи покращують кровообiг, а вiдтак — шкiра отримує бiльше кисню, поживних речовин, пришвидшується обмiн речовин у клiтинах. Регулярне тренування сприяє бiльш ясному тону обличчя, зменшенню запальних процесiв, кращому гiдробалансy шкiри i затримцi появи зморшок.

А ще одне магiчне спостереження: чим мiцнiший м’язовий каркас тiла, тим менш вiдчутною стає гравiтацiя на обличчi.
 



Вплив на волосся

Систематичне тренування допомагає регулювати iнсулiнорезистентнiсть та зменшувати хронiчне запалення — двi великi причини випадiння волосся у жiнок пiсля 30-ти. Крiм того, покращення кровообiгу та стабiлiзацiя гормонального фону створює кращi умови для росту здорового i блискучого волосся.
 



Тобто:

• Хочеш більше пружності шкіри? Пiшли качати ноги.
• Хочеш густiше волосся? Вiзьми в руки гантелi.
• Хочеш бiльше енергiї? Почни з базових присiдань.

Бо м’язи — це не лише про фiгуру. Це про твою енергійність, здоров’я, впевненiсть та ресурснiсть. Навiть якщо ти не плануєш будувати бiцепси, просто впевнено пiдняти себе з крiсла — вже гарний початок.