Косметична індустрія невпинно несеться в космос та кожен місяць на нас чекає новий тренд та новий продукт що “змінить ваше життя назавжди”, та зазвичай це не більше ніж просто нова назва для чогось вже давно відомого. На сьогодні одним з найбільш спірних моментів є денні та нічні креми, бо частина брендів активно просуває окремі крем для ранку, обіду, заходу сонця та ночі, в той час коли інші бренди взагалі ігнорують це. Тож чи дійсно існує необхідність в розділенні чи це звичайний маркетинговий трюк?
Як з'явилося розділення на денні та нічні креми?
Поділ на денні та нічні засоби догляду за шкірою з'явився вперше в 1950-1960-х у брендів Helena Rubinstein та Elizabeth Arden та потім цю ідею активно підхопили інші великі косметичні бренди з метою диференціювати продукцію та збільшити продажі. Концепція полягає в тому, що шкіра має різні потреби вдень (захист від зовнішніх факторів) та вночі (відновлення і регенерація).
Денний vs нічний крем: у чому справжні відмінності?
У багатьох випадках різниця між денним і нічним кремами може бути незначною (або її може не бути зовсім). Іноді виробники використовують дуже схожі формули, змінюючи лише аромат чи текстуру. Водночас, існують і реальні відмінності, пов’язані з активними компонентами та їх призначенням.
Чи можна використовувати один крем і вдень, і ввечері?
Так, використання одного крему вранці й увечері допустимо, якщо він відповідає твоїм потребам і не містить специфічних компонентів, що обмежують його застосування у певний час доби. Це зручно, якщо у вас тебе специфічних вимог до шкіри, або можливості мати сладну рутину і ти хочеш спростити свій щоденний догляд.
Коли варто розділяти денний і нічний догляд?
Інгредієнти з обмеженням використання
Деякі компоненти доцільно використовувати тільки у певний час доби через їхню взаємодію з навколишнім середовищем:
• День: SPF-фільтри, пігменти, антиоксиданти, які захищають шкіру від ультрафіолету, забруднень та інших зовнішніх факторів.
• Ніч: активні речовини, що підвищують фоточутливість шкіри (ретинол, кислоти AHA, BHA, ензими, ферменти), краще застосовувати ввечері, коли шкіра не піддається впливу сонячних променів.
Інтенсивний догляд із більшою кількістю активних компонентів
Розділення засобів на денні та нічні також має сенс, якщо ти хочеш перейти на рівень PRO у домашньому догляді та додати більше активів для більш інтенсивних змін. В цьому випадку використання різних кремів (або сироваток) для дня та ночі є доцільним та ефективним. Наприклад, вранці підійде легкий захисний засіб, нейтралізує оксидативний стрес, зволожує та дбає про тон шкіри, а ввечері – насичений відновлювальний крем з ретинолом, пептидами, церамідами або іншими потужними активами.
Особистий комфорт
Комфорт у догляді — ще один надважливий фактор. Якщо вдень для тебе більш комфортні легкі, швидко поглинаючі текстури, які підходять під макіяж, а ввечері приємніше використовувати щільніші креми або олійні засоби, які допомагають відновлювати шкіру після щоденних стресів – go for it! Догляд має приносити задоволення та робити життя кращим, а не навпаки.
Висновок
Хоча частково поділ кремів на денні та нічні дійсно є маркетинговим прийомом, в багатьох ситуаціях він має обґрунтування. Основним критерієм вибору повинні бути склад продукту, науково обґрунтована доцільність компонентів та твої особисті цілі, відчуття й комфорт. Обирай засоби свідомо, не переплачуючи за зайві баночки, якщо у них немає реальної потреби. Будь-яка інвестиція часу в себе завжди принесе бенефіти.
привіт! ми дбаємо про твою конфіденційність
Наш сайт використовує файли cookie для того щоб робити сайт більш зручним, а також для маркетингових та статистичних цілей. Ти можете змінити це в налаштуваннях свого браузера. Натисни кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie. Детальніше можна ознайомитися на сторінці Угода користувача.